בחירת המילוי הנכון למדפסת

בחירת המילוי הנכון למדפסת

כותב: רונן 20.04.20

מדפסת היא אביזר שנוח מאד שיש אותו בבית. אפשר אמנם להסתדר בלעדיו אך נוח מאד כשצריך להדפיס מסמך כלשהו בדחיפות ולא צריך לחפש אצל מי או היכן לעשות את זה. כיום ישנם סוגים רבים ומגוונים של מדפסות שמתאימים לצרכים או שימושים שונים וברגע שמבינים איזה מהם הוא המתאים והנכון לכל שימוש – הרי שאפשר להדפיס בו והוא יהיה תמיד מוכן לפעולה. כאשר מדובר בבית שיש בו ילדים בגילאי הגן ובית הספר – ללא ספק קיומה של מדפסת צמודה אינה מותרות או צ’ופר והשדרוג שהיא תביא איתה לאיכות החיים לא יסולא בפז. חשוב מאד לדעת איך לתחזק את המדפסת והכי חשוב – איך לבחור את מיכלי הדיו לאחר שייגמרו אלה שמגיעים עם המדפסת בעת הקנייה שלה.

סוגים שונים של מדפסות ודיו

כשם שיש כמה וכמה חברות שמייצרות, משווקות ומפיצות מדפסות לשימוש ביתי או משרדי – כך גם יש את מוצרי הדיו שחשוב להקפיד על תחזוקת מלאי צמוד שלהם. ברגע שנגמר הדיו – אי אפשר להמשיך ולהדפיס ולכן חשוב וכדאי שיהיה תמיד מיכל צמוד שממתין לתורו. כאשר קונים את המדפסת חשוב מאד לדעת עליה פרטים טכניים שבהמשך יסייעו להבין איזה סוג של דיו או טונר למדפסת יהיה הנכון והמתאים לה ביותר. בחירה במיכלי דיו או טונר לא נכונים עלולה לפגוע בפעולה התקינה שלה ולכן חשוב לשים לב לכך. הטונרים בדרך כלל משמשים במדפסות המשמשות להדפסות בשחור לבן בלבד ומיכלי דיו (ארבעה במספר – כחול, שחור, אדום וצהוב) יהיה בשימוש במדפסות הצבעוניות.

דיו למדפסת – מקורי או לא מקורי?

ויכוח ניטש בקרב קהל משתמשי המדפסות בנוגע לשימוש בדיו מקורי (כלומר מיכל דיו שמיוצר על ידי אותה החברה שייצרה את המדפסת) או להחליף את הדיו שנגמר במיכל דיו זהה ודומה אך שמיוצר על ידי חברה אחרת. ישנם יתרונות וחסרונות לכל בחירה ועם הזמן כל משתמש יבין מה הכי נוח ומתאים לו ובעיקר – למדפסת שלו. מבחינת זמינות ונגישות אין בעיה להשיג אף אחד מהסוגים האלה ואפשר לרכוש אותם ואפילו להזמין עם משלוח מהיר עד הבית. מבחינת איכות ונוחות הפעלה – חשוב לדעת שיש סיכון מסוים בשימוש בדיו שאינו מקורי ואי אפשר יהיה לדעת האם הוא נכון או יגרום נזק כלשהו למדפסת, עד שלא יבוצע בו שימוש. ההבדל המהותי בין שני הסוגים הוא במחיר הכספי ולא מעט משתמשים אכן בוחרים באופציה הזולה יותר – הדיו שאינו מקורי.

חשוב לשים לב לדגם המדפסת

על מנת להצטייד במלאי נוסף של מילוי למדפסת אין זה מספיק לדעת את חברת היצרן אלא את הדגם הספציפי. מיכלי המילוי יהיו שונים בצורה שלהם ובמידה וייבחר המילוי שלא מתאים לדגם המדפסת – אי אפשר יהיה להכניס אותו והמשמעות היא שהמדפסת לא תוכל לפעול כמו שצריך. מכיוון שמיכל כבר יהיה פתוח אי אפשר יהיה להשתמש בו וגם אי אפשר יהיה להחזיר אותו לנקודת המכירה או להחליף אותו בסוג אחר. לכן חשוב מאד לרשום או פשוט לזכור את הדגם הספציפי של המדפסת. אם לא זוכרים – אפשר פשוט לגשת אליה ולהקריא לאיש המקצוע את המספרים והאותיות באנגלית שכתובים עליה. מי שעוסק בתחום של מדפסות וציוד יידע בדיוק באיזה דגם מדובר וינחה את הלקוח המבולבל בנוגע לסוגי המילוי שמתאימים למדפסת שלו ועשויים להיות רלוונטיים. כמו בכל תחום אחר – כאשר מתייעצים עם אנשי מקצוע אפשר לקבל את כל המידע והתשובות החשובות.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים