תמונה של הכנסת טונר

צמצום עלויות בעסק

כותב: dio 03.10.19

עסק פועל במטרה ברורה ומוצהרת, והיא להכניס כמה שיותר כסף לבעלי העסק. כדי להשיג את המטרה הזו מבצעים כל כך הרבה פעולות ויוצאים בתהליכים שונים ומגוונים. כל זאת כדי להגדיל מכירות, לייעל תהליכים ולהגדיל את מעגל הלקוחות. אמנם מטרת העל היא להרחיב את סך ההכנסות. אבל יש גם מקום לצמצם בעלויות.

העלויות של בית העסק

לכל בית עסק יש עלויות. מדובר על עלויות תפעול כמו שכירות שטח, רכישת ציוד, משכורות לעובדים וכן השקעה בייצור או ברכישת סחורה. מול כל העלויות הללו יש את ההכנסות שאמורות לכסות את ההוצאות ולהניב גם רווחים לבית העסק. אם כי במקרים רבים ניתן למצוא דרך לצמצם עלויות. מטרת העל של תהליך כזה הוא לייעל את תהליכי הניהול של העסק וכך להפוך אותו לרווחי יותר. במקרים מסוימים אפשר יהיה אף לבצע צעד של הוזלת שירות או מוצרים כתוצאה מההוזלה. צעד שעשוי להגדיל מכירות ולהביא לקוחות נוספים לבית העסק. נמצא אפוא שצמצום בעלויות הוא צעד בעל חשיבות רבה שיכול להציל עסק כושל ולהפוך אותו לרווחי ומניב רווחים.

במה ניתן לצמצם בעלויות?

יש מספר תחומים בהם אפשר לצמצם בעלויות. קבלו להלן רעיונות שונים שיאפשרו לכם להקטין את הוצאות התפעול של העסק וכך למנף את הפעילות שלו מעלה.

  • בכל עסק עושים שימוש במוצרי צריכה ברמה יומיומית. לדוגמה, דפים, דיו, מוצרי אריזה וכדומה. אמנם לכל מוצר שהעסק רוכש יש מחיר. אבל חובה להתייחס לכך שכאשר מדובר על צריכה של כמויות גדולות חשוב מאוד להתייחס לעניין של העלות. כי פער ואפילו מינימלי במחיר עשוי להתבטא בצורה משמעותית בהתנהלות השוטפת שלכם. מה שיגרום לכך שתוציאו סכומים גבוהים עבור מוצרים אלו. מסיבה זו מומלץ מאוד לסקור את השוק ולקבל הצעות מחיר משתלמות עבור המוצרים שמשמשים אתכם. אם לדוגמה אתם מבצעים הדפסות רבות, עליכם לאתר ספק שיוכל לספק לכם טונרים ודיו במחירים משתלמים. שימו לב – ככל שאתם רוכשים כמויות גדולות יותר מגיע לכם לקבל הצעת מחיר משתלמת יותר.

איש עסקים מתאר צמצום בעלויות

  • חשמל ומיזוג – אין ספק שעלויות קבועות עבור צריכת חשמל הן גבוהות ובעלות משמעות. למעשה ניתן לשלב בסעיף זה גם את עלויות התקשורת ועלויות מים או נוספות לפי מבנה העסק שלכם. אמנם נראה שאלו עלויות בסיסיות שאי אפשר בלעדיהן, ואכן אי אפשר. אבל אפשר בהחלט למצוא דרכים לצמצם בעלויות אלו. כיצד אתם מאירים את בית העסק? האם מוצרי החשמל שלכם חסכוניים בחשמל? אילו חבילות תקשורת יש לכם? תמיד ניתן לברר ולמצוא חבילות משתלמות יותר. כמו כן ניתן להחליף את אמצעי התאורה ולרכוש נורות לד שיעשו עבודה מצוינת בעלות מופחתת.
  • מסתבר שסעיף המשכורות הוא הסעיף שלוקח לעצמו נתח נכבד מאוד מתקציבי העסק שלכם. מסיבה זו חשוב לבדוק את הנושא היטב. אמנם מצד אחד אנחנו לא יכולים לקצץ במשכורות העובדים ובכך ליצור מירמור שבסופו של דבר יתנקם בנו. אבל אפשר גם אפשר למצוא שיטות לייעול. לדוגמה מתן בונוסים או הטבות לעידוד העובדים. אמנם זו הוצאה נוספת אבל ביכולתה לשפר את התפוקה. כמו כן במידה ויש כוח אדם מיותר אין סיבה להמשיך לשלם עליו. פיטורין הוא לגמרי לא צעד נעים, אבל כאשר טובת העסק ניצבת לנגד עיניכם גם זה עשוי להיות בלתי נמנע.
  • שירותים שונים נדרשים לכל להתנהלות בית העסק. שירותי משלוחים, אספקה, תיקונים, טכנאים וכן הלאה. לפני כל קריאת שירות יש לבדוק האם ניתן לפתור את הצורך בעצמכם וכן לאתר נותן שירות מקצועי במחיר הוגן.

ענק הדיו מזמין אתכם לרכוש טונרים ודיו איכותיים במחירים משתלמים. מוצרים אלו שימושיים בעסק ונצרכים לעיתים קרובות. מקווים שהמאמר היה מועיל עבורכם

( כי אנו נהנינו לכתוב אותו:)✍️ ). שתהיה שנה טובה.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים