המידע המלא על מדפסות וטונרים

המידע המלא על מדפסות לייזר והטונרים המתאימים

כותב: רונן 01.04.20

אם חשבו בעולם ההדפסה שעם הגעתן של המדפסות הצבעוניות ייעלמו מן העולמות מדפסות הלייזר – הרי שכבר לא מעט שנים אפשר לראות שאין זה המצב. מדפסות הלייזר מוכרות באופן הפעולה שלהן וההדפסות בשחור לבן וכמעט ואין משרדים או בנייני עסקים שהן לא מהוות בהם חלק בלתי נפרד מהנוף. בדרך כלל הן פשוטות וידידותיות לתפעול ושימוש ואין הרבה צורך בתחזוקה שוטפת. מה שהכי חשוב לשים לב אליו – הוא הבחירה הנכונה של טונר למדפסת, גם על מנת שהמדפסת תפעל כמו שצריך וגם כדי שאפשר יהיה לשמור עליה למשך כמה שיותר זמן. תמיד אפשר וכדאי להתייעץ עם מי שמתעסק בצורה מקצועית בעולם הדיו, הטונרים והמדפסות אם יש נושא שאינו ברור או שלא יודעים באיזה מילוי צריך לבחור עבור המדפסת.

מדפסת לייזר וטונרים

ההדפסה במדפסות הלייזר מבוצעת על ידי משיכת חומר ההדפסה מהטונר. הטונר הוא מרכיב המילוי שבתוכו מאוחסן דיו בתצורה של אבקה. בעת פעולתה של המדפסת נמשך הדיו מתוך המיכל ומודבק אל הדף – וזהו תוצר ההדפסה המבוקש. אט אט, עם המשך השימוש במדפסת – תיגמר האבקה שבתוך הטונר, כלומר ייגמר הדיו ויהיה צורך להוציא את המיכל הריק ולהחליף אותו במיכל חדש ומלא. החלפת טונר היא פעולה שגרתית שקשורה במדפסות הלייזר, למרות שצריך לבצע אותה רק פעם אחת במשך תקופה ארוכה בדרך כלל, כתלות בקצב ההדפסות והשימוש במדפסת. חשוב מאד לבצע את ההחלפה בצורה זהירה ונכונה על מנת שלא לפגוע בחלקים פנימיים שיש בתוך המדפסת.

שימושים שונים של מדפסות לייזר וטונרים

מדפסות הלייזר נחשבות לפשוטות יותר ולכן הן עדיין מבוקשות ובעלות שוק רחב. אפשר למצוא אותן, כאמור, במשרדים או עסקים ויש גם לא מעט בתי אב שיש בהם את המדפסות היעילות והטובות האלה. הן מיוצרות על ידי מיטב חברות היצרן העולמיות שקיימות כיום ואפשר לבחור את המדפסת המתאימה ביותר מתוך מבחר נאה ומגוון. ברוב המקרים, יתאים סוג אחד בלבד של טונר לכל סוג של מדפסת ולכן חשוב גם את הנושא הזה לברר כבר במעמד הקנייה – כל כמה זמן (או כל כמה דפי שהמדפסת תדפיס) יהיה צורך להחליף את הטונר ומה המחיר שלו. לנתון זה תהיה חשיבות בהמשך הדרך, גם אם יעברו כמה שנים עד אז.

בחירה של טונר והצטיידות מראש

חשוב לשים לב שבוחרים עבור המדפסת את הטונר שמתאים לה, לחברת היצרן ולדגם הספציפי. אם מנסים להכניס למדפסת את המיכל הטונר הלא נכון – עלול להיגרם נזק למדפסת, בנוסף לכך שהיא כלל לא תפעל כמו שצריך. כאשר קונים את המדפסת צריך לדעת בדיוק מאיזה חברת יצרן ודגם היא על מנת לדעת בהמשך איזה טונר צריך לקנות עבורה. גם אם נדמה שייקח הרבה זמן עד שיהיה צורך להחליף את הטונר – הרי שכדאי מאד שיהיה מיכל מלא ומוכן במלאי על מנת שאפשר יהיה להחליף מיד כששמים לב כשיש בזה צורך. אין ספק שתהיה זו עוגמת נפש להתחיל לחפש היכן לקנות את הטונר כאשר המדפסת מושבתת באמצע עבודה חשובה.

לקנות טונר למדפסת

חשוב לפנות אל אנשי מקצוע שמכירים את עולם המדפסות, הדיו והטונרים ויוכלו לסייע בבחירה הנכונה של אמצעי המילוי הנכונים והמתאימים לכל מדפסת ומדפסת. המדפסת תאריך שנים ותשרת נאמנה את בעליה כששאר האביזרים שקשורים בה יהיו אלה הנכונים והמתאימים לסוג ולדגם. בחירה נכונה של מיכלי הדיו הם הפעולה הנכונה כדי לשמור על המדפסת כמה שיותר זמן.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים