איך יודעים שהגיע הזמן להחליף את המדפסת?

כותב: elihai 30.10.19

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף את המדפסת?

המדפסת הפכה בשנים האחרונות לפריט חובה כמעט בכל בית ומשפחה. בכל גיל מישהו עשוי להזדקק להדפסות שונות – דפי צביעה לילדים הצעירים, דפים מודפסים של שיעורי הבית לתלמידי בתי הספר בכיתות השונות וכמובן מטלות או עבודות מודפסות עבור הסטודנטים שבחבורה. מסיבה זו המדפסות נגישות, קלות לתפעול ונוח מאד לעשות שימוש במדפסת במשך הרבה זמן, אפילו כמה שנים. יחד עם זאת ולמרות טווח המחירים הרחב של המדפסות כיום – צריך לזהות את הסימנים שמעידים על כך שהמדפסת עומדת לסיים את חייה וכנראה שהגיע הזמן להחליף אותה.

אילו סימנים מעידים על כך שהגיע הזמן להחליף מדפסת

תקלות טכניות של הרכיבים השונים הן השם הכולל של סימנים אלה. אין צורך לשם כך להיות בעל ידע טכני רחב או מורכב, צריך להבין שאם תקלה חוזרת על עצמה שוב ושוב, כדאי לברר את המקור שלה באופן מעמיק או לוותר מראש ופשוט לקנות מדפסת חדשה. סיום מהיר מדי של מחסנית הצבע, בעיות בחיבור למחשב או לחשמל, חיווי של טיונר נמוך למרות חידוש הטיונר לאחד מלא – כל אלה הם סימנים שייתכן ויעידו על כך שהמדפסת כנראה כבר לא פועלת באופן תקין. מעבר לכך – הסימן הברור והמובן מאליו הוא שהמדפסת כלל לא תבצע את משימות ההדפסה שמוטלות עליה ולא יהיה לכך שום הסבר טכני.

האם חייבים לקנות מדפסת חדשה?

כאמור, במידה ומתגלה תקלה, גם כזו שחוזרת על עצמה שוב ושוב – אין זה אומר שצריך מיד להוציא את המדפסת מהבית ולקנות חדשה במקומה. כדאי לנסות לבחון באופן עצמאי (או בהתייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום) ממה נובעת התקלה, מה מקור הבעיה ולנסות בזהירות ותבונה לתקן את הנדרש. ישנן תקלות שאולי יחוו שהמדפסת אינה תקינה במאת האחוזים אך אפשר יהיה להשיג ממנה תוצאות מינימליות משביעות רצון גם במצב זה. מכאן, שחשוב לבחון לעומק מה הבעיה ומה ההשלכות שלה על המשך העבודה עם המדפסת. רק לאחר שממצים את כל הבדיקות האלה אפשר לומר נואש ולהגיע למסקנה המתבקשת שהמדפסת סיימה את תפקידה.

קניית מדפסת יד שנייה

שוק היד השנייה בולך וצובר תאוצה בכל תחומי החיים כבר כמה שנים. ללא ספק גם בעולם המדפסות אפשר לקחת אותו בחשבון ולבחון את האפשרויות המוצעות. כמו בכל קנייה של מכשיר חשמלי יד2 חשוב לוודא את הימצאות כל הכבלים הנדרשים לחיבור תקין, לוודא שהמדפסת צורכת טיונר או דיו שנמצאים בשוק וקל להשיג אותם וכמובן לאמוד את המצב הטכני שלה. כאשר מגיעים אל ביתו של אדם שמציע למכירה מדפסת יד2 כדאי בו במקום לחבר אותה למחשב ולוודא שהיא פועלת באופן תקין. רק זו תהיה האינדיקציה האמיתית לאופן הפעולה שלה.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים