איך להדפיס ולחסוך בדיו

כותב: dio 19.02.19

עד לפני מספר שנים, מדפסת הייתה מוצר שלא היה פשוט למצוא בכל בית. אמנם היה מדובר במוצר שעשה די הרבה רעש, בזבז לא מעט נייר ודיו, והתוצר המודפס היה פשוט למדי – ועדיין, מחירי המדפסות לא היו נגישים לכל כיס.

מאידך, מחירי המדפסות ירדו מאוד בשנים האחרונות. בעוד רבים מייחסים זאת לשיפורים אדירים בטכנולוגיה בה נעשה שימוש בסוגי המדפסות השונות, למעשה בחלק גדול מן המקרים מדובר בעצם בעניין שיווקי ותו לא: יצרני המדפסות הבינו שהדרך הטובה ביותר להרוויח היא לא מן המדפסות עצמן אלא מן המוצרים הנלווים להן, כגון מחסניות הדיו. זו הסיבה העיקריות בעטיה רוב המדפסות היום בשוק הן מוצרים שדווקא נגישים מאוד לכיס, ואכן ברוב הבתים בישראל כבר אפשר להדפיס באיכות טובה כל מסמך, מתכון, עבודה לבית הספר, תמונות מטיולים משפחתיים וכו’.

אפשר כמובן למצוא בשוק גם מדפסות חסכוניות בדיו, כאלה שיוצרות מצג לפיו דווקא בהן השימוש במחסניות דיו יהיה נמוך ממדפסות אחרות; ועם זאת, הדיו הוא עדיין אחד מן המקורות העיקריים לרווח עבור היצרניות. זו הסיבה בעטיה גם אם רכשתם מדפסות שחוסכות בדיו, עדיין כדאי לכם לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת לוודא שהחיסכון שלכם אכן יהיה אופטימלי. הנה כמה הצעות:

הדפיסו בשחור לבן

ראש דיו צבעוני מתבזבז מהר. לא תשימו לב – וכבר המדפסת תאותת לכם שהדיו נגמר. לכן מוטב להמעיט ככל האפשר בשימוש בדיו צבעוני, ובמידת האפשר להדפיס כמה שיותר בשחור לבן. איך עושים זאת? בכל פעם שאתם שולחים דבר מה להדפסה, ודאו שהמדפסת מוגדרת ל”שחור לבן”.

הגדירו מצב חיסכון

בחלק מן המדפסות ניתן להיכנס באופן יזום להגדרות ולקבוע כי ההדפסה תתבצע במצב “חיסכון”, כלומר במצב מעט יותר בהיר ולפיכך חסכוני יותר בדיו. עבור רוב השימושים הביתיים מדובר בגוון מספיק בהחלט, ורוב הסיכויים הם שאחרי הפעם הראשונה בה תבצעו את השינוי בהגדרות אפילו לא תשימו לב להבדל בבהירות הגוון.

אל תדפיסו ישירות מהאינטרנט

אם אתם גולשים ברשת ורוצים להדפיס את מה שאתם רואים על מסך המחשב שלכם, קחו בחשבון שבנוסף לתוכן שאתם מעוניינים בו אתם ככל הנראה עומדים להדפיס גם תמונות, פרסומות ואלמנטים נוספים שאין לכם בהם צורך וסתם יבזבזו לכם דיו. לכן בדקו תחילה האם קיימת בעמוד אפשרות הדפסה, ומומלץ אפילו לסמן רק את החלק הרצוי לכם בטקסט, להעתיקו למעבד תמלילים (כמו וורד) ולהדפיס רק אותו.

קראו שוב ושוב לפני שאתם מדפיסים

אין דבר מעצבן יותר מלשלוח משהו להדפסה ורק לאחר שהוא יוצא מן המדפסת לגלות שנפלו בו שגיאות כתיב או טעויות אחרות. זה לא רק מעצבן, אלא גם אומר שכל הדיו שהשקעתם עכשיו בהדפסה השגויה הלך לאיבוד וחבל. לכן קראו שוב ושוב את מה שאתם רוצים להדפיס, תקנו את כל השגיאות על מסך המחשב לפני ההדפסה, ורק כשאתם בטוחים לגמרי שאין שום טעות – שלחו להדפסה.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים