הדפסה

איך להדפיס בזול ולחסוך כסף

כותב: dio 20.09.18

עם כל הכבוד להתקדמות הטכנולוגית של בני האדם, שמאפשרת לנו לשלוח היום קבצים בדואר האלקטרוני במקום להדפיס ולשלוח אותם בדואר, או להקרין מצגת בפני חבר המנהלים במקום להדפיס חוברות ולחלק אותן לנוכחים – עדיין, לפעמים פשוט אי אפשר להימנע לגמרי מהדפסה של טבלאות, מסמכים, חשבוניות וכדומה.

הבעיה: דיו למדפסת עולה לא מעט כסף. למעשה, אם כל נושא ההדפסות מתנהל בעסק מסוים בצורה בזבזנית וחסרת אחריות, אז ההוצאות על דיו עשויות להיות משמעותיות מאוד, וחבל.

אספנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להדפיס באחריות ולא לבזבז כסף ללא צורך. אם תיישמו את הטיפים הללו גם בעסק שלכם, סביר להניח שתחסכו לא מעט כסף:

השוואת מחירים: ממש כמו שלא קונים את הרהיט הראשון שרואים בחנות או את הדירה הראשונה שמוצגת בפניכם על ידי המתווך אלא עושים סקר שווקים ומשווים מחירים, כך גם בכל הקשור למחסניות דיו: השוואת מחירים היא חובה, ובזכותה תוכלו לרכוש דיו במחירים נמוכים מבלי להתפשר על איכותו.

בודקים לפני שמדפיסים: אין דבר יותר מרגיז יותר מאשר להדפיס כמות גדולה של דפים רק כדי לגלות שבגלל שגיאת כתיב או פיסוק תצטרכו להשליך את הכל לפח ולהדפיס מחדש. מה גם שבמקרה זה תצטרכו להוסיף לעלות הדיו שבוזבז גם עלות נייר מיותר. לכן אל תשלחו מסמך להדפסה לפני שאתם בטוחים לחלוטין שהוא מושלם וחף לחלוטין משגיאות – ואז בדקו אותו שוב. ושוב.

החיים הם כן שחור ולבן: רוב המדפסות של ימינו מציעות אפשרות הדפסה בצבע כברירת מחדל או בנוסף להדפסה בשחור לבן, אבל עבור רוב המשתמשים מדובר באפשרות שאיננה תמיד הכרחית. לכן מומלץ להגדיר את המדפסת כך שתדפיס כברירת מחדל בשחור ולבן, וכך תוכלו להדפיס בצבע רק כאשר באמת צריך לעשות כן (בניגוד למצב ההפוך, שבו אתם עלולים להדפיס את הכל בעזרת דיו צבעוני, מה שיאלץ אתכם לרכוש עוד ועוד מחסניות דיו – שאגב, במקרים רבים מחירן גבוה יותר משל דיו שחור).

גודל הגופן כן קובע: שימוש בגופן (פונט) גדול מבזבז לכם כסף פעמיים: פעם אחת משום שהדפסת אות גדולה דורשת יותר דיו מהדפסת אות קטנה, ופעם שניה משום שגופן גדול עשוי לחייב גם כמות גדולה באופן משמעותי של דפי נייר. לכן מומלץ, במידת האפשר, להקטין את הגופן למינימום האפשרי כך שעדיין תתאפשר קריאה נוחה ללא עזרת מיקרוסקופ.

צמצום הרזולוציה: רוב המדפסות הביתיות או העסקיות אינן נדרשות להדפיס אלמנטים גרפיים ברמת מורכבות גבוהה מדי, מלבד אולי אלה של מעצבים או בתי דפוס. אם אתם בסך הכל צריכים להדפיס מסמכים שוטפים, פנימיים, כאלה שאין צורך להתעמק בהם באלמנטים הגרפיים, תוכלו לצמצם את הרזולוציה של המדפסת (בהגדרות המדפסת) – וכך, צמצום הרזולוציה יוביל גם לחיסכון בדיו.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים