טונר למדפסת לייזר

טונר למדפסת לייזר: כל מה שרציתם לדעת

כותב: רונן 14.08.20

מדפסת לייזר היא אחת מרכישות החובה בבתים ובבתי עסק בישראל. טונר הוא הרכיב העיקרי בתחזוקת ובתפעול מדפסות לייזר, ויש לו השפעה רבה על המחיר שמשלמים בסופו של יום. במאמר הבא נסביר על חשיבותו של טונר למדפסת לייזר ונציג לכם דרכים לצמצם משמעותית את מחירו.

מהו בכלל טונר למדפסת לייזר?

טונר הוא מחסנית ייעודית למדפסת לייזר, המכילה תערובת של אבקה (למעשה, דיו שהומר לצורת אבקה). באמצעות קרני הלייזר נוצרת תקשורת בין שבב אלקטרוני, המהווה חלק מהתערובת, לבין המדפסת. כך מתאפשר למילים או לשרטוטים המופיעים במחשב להיות מודפסים בפועל על הנייר.

את הטונרים תמצאו כיום בכל מדפסת לייזר, להבדיל מראשי הדיו הנמצאים במדפסות הזרקת דיו. העיקרון המרכזי הוא שטונר נחשב למתקדם ולמתוחכם הרבה יותר מאשר ראשי דיו, והתוצאות בהתאם.

טונר מאפשר חיסכון כלכלי

על פניו, מדפסת לייזר תהיה יקרה יותר ממדפסת דיו. גם המחיר הראשוני של טונר למדפסות של החברות המובילות בעולם – למשל טונר למדפסת HP, קנון, בראדר ואחרות – יהיה גבוה יותר. ובכל זאת, ההתבססות על טונר מאפשרת לצמצם את עלויות התפעול משמעותית.

הסיבה הראשונה היא שטונר פשוט נשמר לפרק זמן ארוך בהשוואה לראשי דיו. הוא משמש לכמות גבוהה הרבה יותר של הדפסות, וקצב ההתרוקנות שלו איטי יותר. לכן מה שעשוי להיראות במבט ראשון יקר יותר, הופך בהתבוננות לטווח הארוך לזול פי כמה.

חשוב לציין כי ראשי דיו מגיעים כיום עם תאריך תפוגה, לרוב של כשנה וחצי עד שנתיים ממועד הייצור שלהם, לאחריהם הדיו שבהם מתייבש. הטונר, מעצם היותו אבקה, אינו מתקלקל ויוצא מכלל שימוש עם הזמן. המשמעות בפועל היא שאתם יכולים לרכוש בלב שלם מספר טונרים למדפסת שלכם, אם יש מבצע אטרקטיבי על קנייה בכמויות, ולתת לטונר לשמש אתכם מתי שתזדקקו לו בדיוק.

דגשים בבחירת טונר

ניתן למצוא כיום סוגים שונים של טונר למדפסת לייזר. בכל הנוגע ליצרנית של הטונרים, ניתן להבחין בין שתי אפשרויות עיקריות:

  • טונר מקורי למדפסת – מיוצר על ידי יצרנית המדפסת ומיועד עבורה בלבד. טונר שכזה יהיה לרוב איכותי, יישמר היטב וישמור על חיי המדפסת. החיסרון העיקרי הוא מחיר הטונר, שיקר בצורה משמעותית (והרוב יגידו שגם לא פרופורציונלית)
  • טונר תואם למדפסת – מיועד לדגמים שונים של מדפסות, אולם לא מיוצר על ידי יצרנית המדפסת עצמה. בעידן התחרותי של היום אפשר למצוא טונרים תואמים באיכות חסרת פשרות, עם תג מחיר נמוך בעשרות אחוזים מאלו המקוריים

רצוי מאוד לרכוש טונרים למדפסת דרך חנויות מקוונות, מה שיוסיף נדבך חשוב נוסף למשוואת החיסכון הכלכלי ויוזיל עבורכם את העלויות עוד יותר. באתר שלנו תמצאו טונרים למדפסות לייזר מהטופ העולמי, במחירים הנוחים ביותר שניתן לשאוף אליהם, ותקבלו אותם במשלוח עד פתח הבית או העסק. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים וייעוץ.

 

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים