דיו מקורי או דיו חליפי – מה עדיף?

כותב: dio 06.12.17

נגמר הדיו במדפסת. מה עושים עכשיו? האם לבחור בדיו מקורי או בדיו חליפי? איזה מהם ישרת אתכם טוב יותר, יעלה פחות ויתן לכם את השקט הנפשי שבחרתם נכון? השאלות רבות וההתלבטות לא פשוטה, משום שמעורבים כאן שני שיקולים משמעותיים: מצד אחד שיקול המחיר, מצד שני שיקול האיכות. אז איך פותרים את הסוגיה?

על מנת להבין את התשובות לשאלות הללו ואחרות עלינו להבין בעצם מהו ראש דיו למדפסת: מדפסות ביתיות מבוססות על דיו שחור או צבעוני המותז על גבי נייר באופן כזה או אחר (משתנה בין סוגי מדפסות שונות). אולם הדיו הוא מוצר מתכלה שלאט לאט אוזל עד שהוא נגמר עד שיש צורך להחליפו בראש דיו חדש.

ראש דיו מקורי

ראש דיו מקורי פירושו דיו אשר מיוצר על ידי אותה חברה שמייצרת את המדפסת שלכם, או חברה מטעמה (מעין ספק רשמי). היתרון בראש דיו מקורי הוא התאמה מושלמת למדפסת שלכם: זהו אותו הרכב דיו בכל פעם, אותה צורת מחסנית דיו, ואם חלילה קרתה תקלה או יש בעיה אחרת, תמיד יש מישהו שיוכל לתת לכם מענה בצורת תמיכה טכנית או תיקון.

החיסרון ברכישת ראש דיו מקורי הוא כמובן המחיר שלו. עבור משתמשים רבים המחיר הכספי משחק תפקיד מכריע בשיקול האם לרכוש דבר מה או לא; ובמקרה של ראש דיו מקורי, פעמים רבות המחיר הוא הגורם העיקרי, אם לא היחיד, שמרתיע את הלקוחות מפני קנייה. עם זאת, כדאי לזכור שרוב המשתמשים הביתיים אינם זקוקים לרכישה של ראש דיו בתדירות גבוהה אלא להיפך, רק מדי זמן מה – וכך יתכן שכדאי לעשות סקר שוק, להשוות מחירים ולבחור בכל זאת ראש דיו מקורי במחיר האטרקטיבי ביותר.

מקרה לקוח – לאחרונה פנה אלינו לקוח שביקש לרכוש ראש דיו שחור למדפסת HP 4500  לשמחתי מצאתי עבורו את אותו ראש דיו במחיר מוזל, הלקוח ביקש לעשות ניסוי אחרי שבוע קיבלתי ממנו טלפון שאכן הדיו התואם נתן לו פתרון בדיוק כמו המקורי.

ראש דיו חליפי

ראש דיו חליפי, כמשתמע משמו, הוא ראש דיו שאינו מיוצר על ידי החברה שמייצרת את המדפסת אלא על ידי חברה אחרת. כלומר, הוא אמור להתאים לשימוש במדפסת בדיוק באותו אופן כמו ראש דיו מקורי – ההמלצה שלנו בהמון מקרים היא לחסוך המון כסף ופשוט לקנות ראש דיו חליפי, התוצאות יהיו מעולות באותה מידה.

באשר לשיקול הכלכלי, אין ספק שדיו חליפי זול בהרבה מדיו מקורי – כאשר מדובר בראש דיו אחד. אלא שראשי דיו חליפיים עשויים להיגמר מהר יותר, מה שיחייב את הרוכשים למהר ולקנות ראשי דיו נוספים בתדירות גבוהה. אם נוסיף לכך את האפשרות שראש הדיו החליפי יפגע במדפסת באופן שיחייב תיקון ותשלום לטכנאי, בסופו של דבר החיסכון על רכישת ראש דיו אחד עשוי להסתכם בהוצאה גדולה הרבה יותר.

נקודה חשובה, בין אם אתם קונים דיו למדפסת או טונר למדפסת כדאי לשאול האם ניתן למצוא פתרון תואם ולחסוך לא מעט כסף.

לסיכום

בשאלה איזה סוג ראש דיו עדיף, ניתן לסכם שהאפשרות הזולה יותר, כלומר הדיו החליפי, עשויה להיות אחלה פתרון במקרים רבים הדיו החליפי נותן מענה לצורך וגם חוסך לכם המון בהוצאה.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים