בחירת מדפסת לסטודנט

כותב: רונן 30.06.18

מדפסת היא מוצר חשוב, שיהיה לכל סטודנט או סטודנטית. באמצעותה, ניתן להדפיס את כל מה שצריך במסגרת הלימודים האקדמיים. אפשר להדפיס עבודות שונות, סיכומי שיעור, חומר מקצועי ועוד. כיום, מדפסות ניתן למצוא בכל מיני מחירים. כמו כן, אפשר למצוא גם מכשירים משולבים הכוללים לא רק מדפסת, אלא גם מכונת צילום וסורק. מכל המבחר של המכונות המשולבות ושל המדפסות הקיימות בשוק, איך אפשר לבחור את המוצר המתאים? המשיכו בקריאה ותוכלו לקרוא את הטיפים שלנו.

מדפסת לייזר או מדפסת דיו?

למעשה יש שתי טכנולוגיות של הדפסה. הדפסה באמצעות הזרקת דיו והדפסה באמצעות לייזר חשוב לבחור דיו למדפסת, אשר יתאים לשימוש ביתי ועלותה יחסית נמוכה. מדפסת לייזר היא מדפסת שמתאימה לשימוש מאסיבי. ניתן לראות אותה במשרדים וכמו כן בבתי דפוס ובעוד מקומות בהם יש צורך בהמון הדפסות. היא גם מאוד אמינה, חסכונית וכמו כן המחיר שלה גם סביר ויכול לנוע מכמה מאות עד אלפי שקלים. אם תבחרו במדפסת לייזר, קחו בחשבון שההדפסה תהיה בשחור לבן. אם הדבר משנה לכם משמעותית ותרצו שתהיה בה אפשרות להדפסה צבעונית, אז מחיר המדפסת יתייקר משמעותית.

מחירי דיו

במדפסות הזרקת דיו, משתמשים במחסניות דיו. אלו מחסניות שנגמרות יחסית מהר ועלותן היא גבוהה. זאת להבדיל ממדפסת לייזר, בה משתמשים בטונר (זה יכול להיות טונר צבעוני או טונר שחור לבן). הטונר יכול להספיק לכמות גדולה מאוד של הדפסות ולוקח המון זמן עד שהוא נגמר. ההמלצה היא שלפני שאתם רוכשים מדפסת לייזר או הזרקת דיו, תבררו את העלויות של ראשי הדיו וכמו כן של הטונרים הנדרשים.

איכות ההדפסה

איכות ההדפסה מושפעת מהרזולוציה של המדפסת. הכוונה היא שככל שהרזולוציה תהיה גבוהה יותר, כך המדפסת תוציא הדפסה איכותית יותר. לדוגמה, אם אתם סטודנטים לאמנות ואתם נדרשים להדפיס תמונות או כל מיני צילומים ואתם רוצים שהם יודפסו באיכות גבוהה, אז עליכם לרכוש מדפסת עם רזולוציה גבוהה. אם אתם לא לומדים אמנות ואתם יודעים שתשתמשו במדפסת רק על מנת להדפיס עבודה סמינריונית, פרויקט גמר, סיכומים, חומר מקצועי ועבודות הגשה שונות, אז תוכלו בהחלט לרכוש מדפסת עם רזולוציה לא גבוהה מדי ולא נמוכה מדי. לשם כך, מומלץ להתייעץ עם המוכרים בחנות ולהגיד להם בדיוק מהם הצרכים שלכם מהמדפסת ואלו דברים תדפיסו איתה והם כבר ימליצו על המדפסת המתאימה.

רגילה או משולבת

מלבד הדפסות, סטודנטים נדרשים גם לפעמים לצלם ולסרוק דפים. על כן, אפשר לרכוש מדפסת משולבת שתעשה את העבודה. היא כוללת הדפסה, סריקה וצילום במכשיר אחד. מדובר על רכישה חסכונית ביותר. כי אם הייתם רוכשים כל מוצר כזה בנפרד, העלויות היו גבוהות ביותר. יש לקחת בחשבון שמדפסת משולבת יקרה יותר ממדפסת שאינה משולבת וכמו כן היא איננה קומפקטית ותופסת לא מעט מקום.

גודל

סטודנטים גרים בדירות קטנות ולא תמיד יש שטח פנוי ועל כן הגודל של המדפסת הנבחרת הוא חשוב ביותר. נכון שמדפסת הזרקת דיו קטנה יותר ממדפסת לייזר. מה שכן, היום אפשר למצוא דגמים של מדפסת לייזר שגם הם קטנים יחסית.

שורה תחתונה

לפני שאתם רוכשים מדפסת, בדקו גם האם היא שקטה, האם יש לה פונקציות נוספות, מהי מהירות ההדפסה שלה, האם ניתן להדפיס על חומרים נוספים מלבד נייר והאם יש אחריות.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים