סקר המדפסות הגדול

כותב: elihai 29.10.19

סקר המדפסות הגדול

כאשר צריך לקנות מדפסת חדשה יש כמה וכמה פרטים טכניים שצריך לבדוק ולבחון לעומק. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא תיאום ציפיות והגדרת הגדרות חשובה של השימושים העתידיים שצפויים למדפסת. כיום ישנם לא מעט סוגים, כמה וכמה חברות יצרן וכמובן שמנעד המחירים רחב מאד.

שימושי מדפסת הפכו בשנים האחרונות למגוונים מאוד, החל מהדפסת ניירת רגילה ועד הדפסת פוסטרים לדירות להשכרה. כאשר נשאל את עצמנו מה המטרה לשמה תשמש המדפסת נוכל למצוא כיוון ברור יותר לאיזו סוג מדפסת לבחור.

כאשר מבצעים את השלבים המוקדמים האלה קל יותר למצוא בדיוק את המדפסת הנכונה שתשרת נאמנה את בעליה החדשים. אז מה כדאי לדעת ולמה לשים לב לפני שניגשים למלאכה של קניית מדפסת חדשה?

  • חברת יצרן – רוב המדפסות הביתיות מיוצרות על ידי חברות קאנון, HP, ברדר, זירוקס ואפסון. יש אנשים שמכירים את החברה מבעוד מועד ויעדיפו לקנות מדפסת מתוצרתה. באופן כללי מדובר בחברות מוכרות, בינלאומיות וכאלה שנחשבות לשם דבר בעולם המדפסות הביתיות והמקצועיות.
  • לייזר או הזרקת דיו? שאלה מהותית מאד שמשפיעה על סגנון ואופי ההדפסה. מדובר בטכנולוגיות הדפסה שונות. כך למשל, מדפסות לייזר מציעות הדפסה בשחור ולבן בלבד, בעוד מדפסות המבוססות על מיכלי דיו מאפשרות גם הדפסה צבעונית. חשוב לקחת בחשבון את הקנייה העתידים של מחסניות הדיו שמוסיפה לא מעט כסף על המחיר ההתחלתי של המדפסת עצמה.
  • יתרונות מול חסרונות – כל פרט טכני שקשור למדפסת יהיה יתרון או חסרון עבור כל לקוח פוטנציאלי. כאשר מדובר במשפחה למשל, עדיף לבחור במדפסת הצבעונית, שכן תהיינה בה אפשרויות הדפסה רבות ושמישות יותר. לעומת זאת, סטודנטים שמגישים עבודות ומטלות כתובות ימצאו את מדפסות הלייזר מספקות לדרישות שלהם. כך או כך מחיר המדפסת עומד על כ- 500 ₪ והשיקול יהיה קשור להמשך הוצאה עתידית בדמות מחסניות הדיו.

דגמים נפוצים ומוצלחים

לכל חברת יצרן יש את הדגמים שנחשבים ליותר או פחות מוצלחים ותמיד כדאי לשאול חברים, מכרים או שכנים האם יש להם המלצה על מדפסת מסוימת, המלצה שמבוססת על הניסיון האישי שלהם. חברת ברדר מייצרת מדפסות ביתיות מוצלחות ונוחות מאד לשימוש. סדרת ה- MFC-J470 נחשבת לנוחה ומתאימה מאד לצרכים ושימושים משפחתיים ואפשר להשיג אותה במגוון חנויות ונקודות מכירה במחירים נוחים ומשתלמים שנעים סביב 400 ₪.

חברת HP מתמחה במדפסות הזרקת דיו ויש מי שאוהד את החברה ומוצריה וישמור לה אמונים גם כשיגיע הזמן לקנות מדפסת  ביתית חדשה. החברה ידועה ומוכרת בעולם ההדפסה המקצועי ותחום המחשבים באופן כללי, מה שהופך אותה לכזאת שלקוחות רבים נותנים בה את אמונם וסומכים על המוצרים שלה. גם את המדפסות הביתיות של HP אפשר להשיג במחירים של 400-600 ₪.

גם קאנון מציעה את סדרת המדפסות פריזמה (Prixma) המתאימות לשלל שימושים – החל ממשפחות עם ילדים צעירים ועד לסטודנטים ומשרדים קטנים ובינוניים. המדפסות יכולות לעמוד בקצב הדפסה גבוה ומסיבי ולכן מתאימות בקלות לשלל שימושים ומשימות.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים