מה הוא טונר למדפסת?

כותב: dio 02.09.19

כיום תמצאו ברוב הבתים, וכמובן ברוב המשרדים, בעיקר מדפסות לייזר. הן אומנם יקרות יותר ממדפסות רגילות, וגם הטונרים (בניגוד לראשי דיו במדפסות הקודמות) יקרים יותר – אך לאורך זמן המדפסות האלה חוסכות לכם הרבה כסף (הסבר בהמשך), ויעילות יותר גם בקצב העבודה שלהן (הדפסה מהירה יותר ונטולת תקלות). בנוסף, הטונרים חוסכים לכם גם זמן שכן הטונר עצמו אינו מצריך החלפה תכופה, ורוב הזמן אתם לא צריכים לחשוב על זה בכלל, אתם פשוט יכולים לעבוד ולהדפיס בנחת.

אז מה הוא הטונר, ובמה הוא שונה מראש הדיו?

בניגוד לדיו הצמיגי, הטונר הוא אבקה, שמכילה שבב אלקטרוני שמתקשר עם המדפסת באמצעות קרן לייזר, ומאפשר את הפעולה של ייצור המילים או השרטוט שאותם כתבתם במחשב, למוצגים על פני נייר. בניגוד לראש הדיו שמופעל על טכניקות עתיקות יותר, הטונר הוא חדשני ומורכב יותר, ולכן ההדפסה מהירה יותר ואחידה לחלוטין.

מרכיב החיסכון של הטונר

הטונר יקר יותר מאשר ראש הדיו, והוא מורכב במדפסת לייזר שאף היא יקרה יותר ממדפסת “רגילה”. אז איך זה יכול להיות, ששימוש בטונר זול יותר? שתי סיבות עיקריות:
1. הטונר מחזיק מעמד יותר זמן, ובעל קיבלת הדפסה גדולה יותר. כלומר, הוא יכול להדפיס על יותר דפים בפרק זמן נתון, ומתרוקן לאט יותר. אם משווים לאורך שנה את הקנייה של טונר מול הקנייה של ראש דיו, נוכחים לדעת שהסכומים ששולמו על ראש הדיו גבוהים יותר, למרות שראש הדיו זול יותר.
2. בניגוד לראש הדיו שיש עליו תאריך תפוגה, הטונר הוא אבקה ולפיכך אינו מתקלקל. זה אומר שכשאר אתם נתקלים במבצע אתם יכולים לקנות כמות די גדולה של טונרים ופשוט לאחסן אותם, עד שיגיע תורם.

האם כדאי לקנות טונר תואם, או שאפשר להסתפק בטונר חלופי?

אין ספק שהמחירים של הטונרים ושל ראשי הדיו המקוריים, דהיינו של יצרן המדפסות עצמו, גבוהים יותר מהחלופיים. הסיבה היא שיצרני הדיו והטונרים החלופיים לא משקיעים כסף בפיתוח וייצור של מדפסות אלא מייצרים רק תואמי דיו וטונר, כך שיש להם את האופציה להציע אותם במחיר נמוך יותר. האם זה משתלם? תלוי את מי שואלים. אם המדפסת שלכם גם כך ישנה ואתם כבר חושבים להחליף אותה בקרוב, אין מניעה שתשתמשו בראשי דיו ובטונרים חלופיים. הם גם זולים יותר וגם לחלוטין עושים את העבודה. מצד שני, אם קניתם מדפסת יקרה, וחשוב לכם לשמור עליה תקינה לאורך זמן, כדאי לכם להשתמש בראשי דיו וטונרים מקוריים, שמתאימים יותר למדפסת, מעצם היותם מיוצרים במיוחד עבורה. נכון, הם יקרים יותר, אבל הם גם עוזרים לשמור על המדפסת תקינה. אין זה אומר שהחלופיים עלולים לקלקל אותה (זה אפשרי, אבל נדיר למדי), אבל בחלופיים אין את הרכיבים הספציפיים שמתקנים מצבי שגיאה שבהם המדפסת עלולה להיתקל.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים