מי בכלל צריך מדפסת משולבת?

כותב: dio 06.12.17
מי בכלל צריך מדפסת משולבת?

מדפסת משולבת, כפי שמשתמע משמה, היא מכשיר שמציע שירותים של כמה מכשירים בגוף אחד. רוב המדפסות המשולבות יכולות להדפיס, לפקסס, לסרוק ולצלם, וקיימות גם מדפסות משולבות המציעות רק חלק מן האפשרויות שצוינו לעיל. ככאלה, מדפסות משולבות הן מכונות חכמות וקטנות המתאימות מאוד לחללים מצומצמים יחסית, כגון משרדים קטנים – ובמקביל כוחן עומד להן על מנת לשרת בנאמנות וביעילות גם חברות גדולות כתחליף אחד לשלל מכשירים חשמליים אחרים.

מה הן יודעות לעשות?

ההתקדמות הטכנולוגית האדירה בעולם המדפסות מזכירה מאוד את זו של עולם הסלולר. אלא שבעוד המכשירים הסלולריים הולכים ונעשים חכמים יותר, הם עדיין לא יכולים להדפיס – ואילו המדפסות יכולות לעשות זאת, ועוד איך!

מדפסות משולבות יכולות להגיע לתפוקת הדפסה של כ-80 עמודים בדקה(!), ובכך מתאימות למשרדים המאופיינים בעבודה אינטנסיבית: מדפסת אחת כזו יכולה לחסוך עבורכם את התורים הארוכים של כי מי ששלח משהו להדפסה, פשוט כי עד שהוא יגיע לאסוף את הדפים המודפסים – הם כבר ימתינו לו על המגש.

ואם לא די במהירות ההדפסה הפנומנלית, הוסיפו לרשימה גם מדפסות שיודעות להתחבר לאינטרנט האלחוטי של המשרד כדי שתוכלו לשלוח מסמכים להדפסה ישירות מהטלפון הסלולרי שלכם, מדפסות בעלות זיכרון פנימי שיאפשר להן לשמור את המשימות ולהדפיס אותן במועד לבחירתכם, ואם לסמארטפון שלכם יש מסך מגע, אז למה שלמדפסת לא יהיה כזה?

רגע, ומה רע במדפסות לייזר או הזרקת דיו?

אין בהן שום דבר רע, להפך – מדפסות הזרקת דיו הן עדיין המדפסות הפופולריות ביותר בישראל בתחום ההדפסות הביתיות, והן עושות שימוש בטכניקה של הזרמת דיו מן הטונר אל הנייר באמצעות ראש הדפסה שנע מצד אל צד על פי פקודות ההדפסה שהוזנו למדפסת מבעוד מועד. על אף הפופולריות של מדפסות הזרקת הדיו, ראוי לציין כי אורך החיים שלהן, במיוחד תחת לחץ עבודה של הדפסות רבות, הוא הרבה יותר קצר מאשר מדפסות הלייזר. הן גם מדפיסות באמצעות גלגלי שיניים מכניים, כך שהרעש בעת ההדפסה הוא רם יותר.

גם מדפסות לייזר הן מדפסות נפוצות מאוד, וכמעט לא תמצאו משרד שבו לא מופיע טונר למדפסת לייזר ברשימת ההזמנות הקבועה. מדפסות לייזר פועלות בדרך מעט שונה, באמצעות גליל מסתובב המייצר חשמל סטטי באמצעות כבל חשמלי, אשר מטעין חלקיקים קטנים על גבי הדף במטען חשמלי אשר מושך אליו את הצבע מן הטונר. לאחר מכן הדף מחומם באמצעות אור, כך שהחלקיקים הרצויים נדבקים לדף והאחרים מסולקים – וההדפסה הסתיימה.

אז מה כדאי לבחור כמדפסת למשרד?

בבואכם לבחור מדפסת למשרד, עליכם להגדיר לעצמכם מהו אופי השימוש הצפוי בה ומהן הפעולות שהיא תצטרך למלא. במקרים מסוימים הבחירה האידיאלית תהיה מדפסת משולבת אחת בכל קומה, במקרים אחרים מדפסת הזרקת דיו לכל עובד – הכל תלוי באופי העבודה במשרד.

מדיניות משלוחים
ייעוץ בוואטסאפ

מדיניות משלוחים